2018 Konaklamalı Yelken Yaz Okulu - Heybeliada Su Sporları Kulübü Yaz Spor Okulu
15991
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15991,page-parent,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Yelken Yaz Okulu

Şehir hayatı içinde kaybolduğumuz İstanbul’un yoğun ve hızlı yaşantısı çocuklarınızı da derinden etkiler. İşte size bundan kurtulmak için çok büyük bir fırsat.

 

Okulların kapandığı yaz döneminde çocuklarımızı trafikten, hava kirliliğinden ve betonlaşmış şehirden uzaklaştırıp doğa ile iç içe yaşama imkânı sunuyoruz. Çocuklarımıza yelken sporunu tanıtıp, eğlenerek öğrenmeyi, disiplin içinde yaşamayı, yardımlaşmayı ve özgüven sahibi birey olarak yetiştirmeyi amaç edindik.

 

İstanbul’a 3 deniz mili yakınlıkta, eşsiz bir doğası olan Heybeliada’da bulunan tesislerimizde çocuklarımıza unutulmayacak bir yaşam deneyimi sunuyoruz.

 

1984 senesinde kurulan Heybeliada Su Sporları Kulübü su sporlarını geliştirmeyi ve sağlıklı bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş bir spor kulübüdür. Yelken de ulusal ve uluslararası birçok önemli başarıya sahip, 2012 Londra Olimpiyatlarına ve 2013 Akdeniz Olimpiyatlarına sporcu gönderen sayılı kulüplerden biri olmuştur. Bu başarısını ve ilkesel duruşunu sürdürmeyi hedefleyen kulübümüz çalışmalarını disiplinli bir şekilde genç sporcu adayları ile daha da büyütmek hedefindedir.

Yelken Programı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yelken Federasyonu tarafından belirlenen(TÜYEP) müfredat çerçevesinde yelken sporunu öğrenmenin yanı sıra, ebeveynlerinden bağımsız doğru karar alabilmeyi, doğa bilincini, programlı yaşamayı, paylaşmayı, yardımlaşmayı ve öz güven sahibi bireyler olma yolunda yardımcı olacak yatılı yaz kampıdır.

3 haftalık dönemler şeklinde yaz boyunca verilecek eğitimler eşliğinde gerçekleştirilecektir.

Kursiyerlerimize, ana branş olarak yelken sporu öğretilecektir. Bunun yanı sıra, yüzme, doğa yürüyüşü, basketbol, voleybol, satranç gibi yan spor dalları da sportif aktivite olarak kursiyerlerimize yaptırılacaktır.

Spor aktivitelerin yanı sıra kişisel gelişim amaçlı oyunlar, temizlik, grup ile hareket etme, disiplin ve sorumluluk sahibi olma gibi değerler kursiyerlerimizce uygulanması, eğlenceli bir biçimde öğrenmeleri sağlanacaktır.

Beslenme

Kursiyerlerimiz, yaş gruplarına göre oluşturulacak ve yaptıkları spora yönelik, spor diyetisyeni tarafından verilecek menü çerçevesinde günlük kalori ihtiyaçlarını, kulüp restorantımızda yapılacak yemekler eşliğinde alacaktır.

Yaş Gruplarımız

8 – 12 yaş
12 – 15 yaş
15 – 17 yaş

Eğitmen Kadromuz

Çocuklarımızın gelişiminde, rol model olarak bulunan öğretmen ve antrenörlerin öneminin farkındayız. Bu sebeple çalıştırıcı ve eğitmen kadromuz branşlarının en iyilerinden seçilmiştir.

Eğitmen kadromuzun başında 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na kulübümüz sporcusunu yetiştiren ve gönderen ,2013 Akdeniz Olimpiyat Oyunları 2011 senesinden itibaren ve aktif olarak Türk Milli Takımı Antrenörlüğünü yapan ,Türkiye Yelken Federasyonu onaylı Tüyep eğitmen eğiitmeni sertifikasına sahip , Türk Olimpian Derneği Panelisti Saruhan Çinay liderliğinde ve alanında eğitimli eğitmenler tarafından yapılacaktır.

Tekne Filomuz

Eğitimlerimiz tüm dünyaca kabul edilen optimist ve laser, gorbon ve SB20 sınıfı tekneler ile gerçekleşecektir.

Kamp Dönemlerimiz

1.DÖNEM : 18 – 29 HAZİRAN

2.DÖNEM : 02 – 13 TEMMUZ

3.DÖNEM: 16 – 27 TEMMUZ

 

Not: Kursiyerler pazartesi günü teslim alınıp, kampın bitiminde Cuma günü sertifika töreni ile birlikte ailelerine teslim edilir.

Tesis Özellikleri

Heybeliada Su Sporları Kulübü fiziki ve sosyal çevre bakımından bir çok özelliğe sahip bulunmaktadır. Özellikle konumu ve yapısı itibariyle yeşil ve mavinin birleştiği korunaklı bir arazide yer almaktadır.

 

Kulübümüz ;

  • Sadece kulüp üyelerinin ve misafirlerinin girebildiği,
  • 24 saat güvenlik görevlilerinin bulunduğu,
  • 24 saat güvenlik kameraları ile izlenen ve kayıt altına alındığı,
  • Gün boyu sağlık odası ve doktorunun hizmet verdiği,
  • Cankurtaran personeline sahip bir kulüp olarak hizmet vermektedir.

Başarılarımız

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na sporcumuz Mustafa Çakır katıldı.

2013 Akdeniz Oyunları’na sporcumuz Mustafa Çakır ve kulüp başantrenörümüz Saruhan Çinay katıldı.

 

Laser Standart başarılarımız:

2009 TYF Yarıyıl Kupası 1. → Mustafa Çakır
2010 Türkiye Şampiyonası 2. → Mustafa Çakır
2011 Türkiye Şampiyonası 2. →  Mustafa Çakır
2011 TYF Federasyon Kupası 1.  → Mustafa Çakır
2012 Türkiye Şampiyonası 1. →  Mustafa Çakır
2013 Türkiye Şampiyonası 1. →  Mustafa Çakır
2012 TYF Yelken Vakfı Trofesi 1. →  Mustafa Çakır
2012 Laser Europa Cup 1. →  Mustafa Çakır

 

Laser Radial:

2017 TYF Bölge Kupası 2. →  Canberk Mete
2017 Balkan Şamp. Milli Takım Yrş. →  Canberk Mete

 

Optimist:

2017 Bodrum Int. Opt. W. Jun. Kız 2. →  Asya Şakaklı
2017 Int. Optı Week Junıor Kız 2. →  Asya Şakaklı
2017 Rodosto Cup Junıor Kız 2. →  Asya Şakaklı
2018 Bodrum Int. Opt. W. Jun. Kız 1. →  Asya Şakaklı

Tarafımızdan Verilecekler

Kursiyerlerimize, kamp boyunca tekne üstünde giyecekleri, can yelek, kask, lycra(çabuk kuruyan kıyafet) , şapka ve çanta verilecektir.

Kampın sonunda, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yelken Federasyonu onaylı TÜYEP D3 sertifikası ve HSSK Kamp katılım sertifikası verilecektir.

Kamp dönemlerinin sonunda sertifika töreni düzenlenecek ve velilerimiz de davet edilecektir.

Kampı dönemlerinin sonunda bu spora devam etmek isteyen sporcu adaylarımıza, kulüp tarafından yelken lisansı çıkartılarak bu spora devam etmeleri ve yarışmalara katılımları sağlanacaktır.

Ulaşım

Tesislerimize Bostancı, Maltepe, Kadıköy ve Kabataş iskelelerinden kalkan deniz otobüsü, vapur ve mavi Marmara motorları ile ulaşabilirsiniz. Heybeliada İskelesi’nden kulüp yolcu teknemiz ile kursiyerlerimiz kulüp tesislerine getirilebilir.

Güvenlik

Çocuklarımız bizim için en önemli varlıklardır. Eğitim süreleri boyunca tesis görevlileri , aktivite görevlileri ve eğitmenlerimizin taviz vermeyeceği tek konu güvenlik olacaktır. Karada ve deniz üzerinde alınması gereken tüm güvenlik önlemleri ve prosedürleri yerine getirilmiş olacaktır.

Kursiyerlerimize, eğitim süreleri boyunca kaza sigortası yaptırılacaktır.