Kulübümüz Hakkında

Şehir hayatı içinde kaybolduğumuz İstanbul’un yoğun ve hızlı yaşantısı çocuklarınızı da derinden etkiler. İşte size bundan kurtulmak için çok büyük bir fırsat.

Okulların kapandığı yaz döneminde çocuklarımızı trafikten, hava kirliliğinden ve betonlaşmış şehirden uzaklaştırıp doğa ile iç içe yaşama imkânı sunuyoruz. Çocuklarımıza yelken sporunu tanıtıp, eğlenerek öğrenmeyi, disiplin içinde yaşamayı, yardımlaşmayı ve özgüven sahibi birey olarak yetiştirmeyi amaç edindik.

İstanbul’a 3 deniz mili yakınlıkta, eşsiz bir doğası olan Heybeliada’da bulunan tesislerimizde çocuklarımıza unutulmayacak bir yaşam deneyimi sunuyoruz.

1984 senesinde kurulan Heybeliada Su Sporları Kulübü su sporlarını geliştirmeyi ve sağlıklı bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş bir spor kulübüdür. Yelken de ulusal ve uluslararası birçok önemli başarıya sahip, 2012 Londra Olimpiyatlarına ve 2013 Akdeniz Olimpiyatlarına sporcu gönderen sayılı kulüplerden biri olmuştur. Bu başarısını ve ilkesel duruşunu sürdürmeyi hedefleyen kulübümüz çalışmalarını disiplinli bir şekilde genç sporcu adayları ile daha da büyütmek hedefindedir.

Kampımız Hakkında

Kampımız,Milli Eğitim Bakanlığı ve Yelken Federasyonu tarafından belirlenen(TÜYEP) müfredat çerçevesinde yelken sporunu öğrenmenin yanı sıra, ebeveynlerinden bağımsız doğru karar alabilmeyi, doğa bilincini, programlı yaşamayı, paylaşmayı, yardımlaşmayı ve öz güven sahibi bireyler olma yolunda yardımcı olacak yatılı yaz kampıdır.
2 haftalık dönemler şeklinde yaz boyunca verilecek eğitimler eşliğinde gerçekleştirilecektir.

Kampçılarımıza, ana branş olarak yelken sporu öğretilecektir. Bunun yanı sıra, yüzme,su topu, doğa yürüyüşü, basketbol, voleybol, satranç, masa tenisi sportif aktivite olarak kampçılarımıza yaptırılacaktır.

Spor aktivitelerin yanı sıra kişisel gelişim amaçlı oyunlar, temizlik, grup ile hareket etme, disiplin ve sorumluluk sahibi olma gibi değerler kursiyerlerimizce uygulanması, eğlenceli bir biçimde öğrenmeleri sağlanacaktır.

Eğitmen Kadromuz

Çocuklarımızın gelişiminde, rol model olarak bulunan öğretmen ve antrenörlerin öneminin farkındayız. Bu sebeple, antrenör ve eğitmen kadromuz branşlarının en iyilerinden seçilmiştir.

Eğitmen kadromuzun başında 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na kulübümüz sporcusunu yetiştiren ve gönderen ,2013 Akdeniz Olimpiyat Oyunları 2011 senesinden itibaren ve aktif olarak Türk Milli Takımı Antrenörlüğünü yapan ,Türkiye Yelken Federasyonu onaylı Tüyep eğitmen eğiitmeni sertifikasına sahip , Türk Olimpian Derneği Panelisti Saruhan Çinay liderliğinde ve alanında eğitimli eğitmenler tarafından yapılacaktır.

Kamp ve Eğitim Programı

Kamp ve Eğitim Programı

Yemek-Sağlık ve Güvenlik

Kursiyerlerimiz, yaş gruplarına göre oluşturulacak ve yaptıkları spora yönelik, spor diyetisyeni tarafından verilecek menü çerçevesinde günlük kalori ihtiyaçlarını, kulüp restorantımızda yapılacak yemekler eşliğinde alacaktır.
Çocuklarımız bizim için en önemli varlıklardır. Eğitim süreleri boyunca tesis görevlileri , aktivite görevlileri ve eğitmenlerimizin taviz vermeyeceği tek konu güvenlik olacaktır. Karada ve deniz üzerinde alınması gereken tüm güvenlik önlemleri ve prosedürleri yerine getirilmiş olacaktır.
Kursiyerlerimize, eğitim süreleri boyunca kaza sigortası yaptırılacaktır.
Kulübümüz fiziki ve sosyal çevre bakımından bir çok özelliğe sahip bulunmaktadır. Özellikle konumu ve yapısı itibariyle yeşil ve mavinin birleştiği korunaklı bir arazide yer almaktadır.

Kulübümüz ;
• Sadece kulüp üyelerinin ve misafirlerinin girebildiği,
• 24 saat güvenlik görevlilerinin bulunduğu,
• 24 saat güvenlik kameraları ile izlenen ve kayıt altına alındığı,
• Gün boyu sağlık odası ve doktorunun hizmet verdiği,
• Cankurtaran personeline sahip bir kulüp olarak hizmet vermektedir.

Kamp süresi boyunca, revirimizde sağlık personeli 7/24 görev alacaktır. Kampın ilk günü sağlık taramasından geçirilecek olup, mevcut sağlık sorunları hakkında sağlık personelimiz bilgilendirilecektir.

Kamp Malzemeleri

Kursiyerlerimize, kamp boyunca tekne üstünde giyecekleri, can yelek, kask, lycra(çabuk kuruyan kıyafet) , şapka ve çanta verilecektir.

Bunların dışında kalan malzemeleri kampçmız beraberinde getirecektir.

Covid 19 Önlemleri

Covid 19 salgınından korunmanın en önemli 3 adımı olan MASKE KULLANIMISOSYAL MESAFE(2mt.)DOĞRU EL HİJYENİ konularına azami önem göstermemiz gerekmektedir.

Değerli Sporcularımız ve Velilerimiz,

Spordan uzak geçen 4 aylık bir sürenin ardından tekrar spora geri dönüyoruz. Bu süreç zarfında yaptığımız sporların hayatımızın büyük bir bölümünü kapladığını gördük ve spora başlamanın umudu ile bu süreci tamamladık. Bundan sonraki sürecin sorunsuz bir şekilde devam edebilmesi için hem kendimizi hem de takım arkadaşlarımızı ve ailelerimizi korumak bizlerin elinde olacak.

Spora başlama rehberimizin içeriği kulübe geliş ve gidiş süreçleri dahil olmak üzere, tesislerimiz içerisinde uyulması gereken adımları kapsamaktadır. Belirlenen bu adımlar mevcut duruma göre hazırlanmış olmakla beraber, Türkiye Cumhuriyeti Resmi makamlarının ve diğer otoritelerin yayınlayacağı genelgeler ve yönergeler doğrultusunda güncellenecektir.

 

Muvafakatname ve Tesis Giriş Kuralları:

Güvenlik görevlilerimiz tesislere giren herkesin vücut ısısı ölçümlerini yapacak, ateşi yüksek olduğu belirlenen kişiler tesislere alınmayacaktır.

Tesislere giriş-çıkış ve yönetim tarafından belirlenmiş kurallara uyulmasını hatırlatacaktır.

Tüm sporcularımız ve velileri tarafından doldurulması gereken  taahhütname formlarını, Yaz Spor Okulları Sorumlusu Ahmet Reis’e ulaştırılması gerekmektedir. Formlarını teslim etmeyen sporcular antrenmanlara katılamayacaktır.

Yaz döneminde gerçekleşecek antrenmanlar GÖNÜLLÜLÜK ESASINA göre yapılacaktır. Antrenmanlara katılamayacak sporcular ilgili sınıf antrenörüne bilgi vermek şartıyla, antrenmanlardan izinli sayılacaktır, sporculara herhangi bir yaptırımda bulunulmayacaktır.

Yaz dönemini tesislerimizde sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde geçirebilmek adına belirttiğimiz kurallara azami önem göstermenizi rica ederiz.

 

Kulübe Geliş-Gidiş ve Antrenmanlar Öncesi-Sonrası Süreç

Soyunma odaları, kapalı duş alanları kullanılmayacağı için, adada ikamet eden sporcularımız antrenman için uygun olan kıyafetleri ile tesislere gelmesi gerekmektedir.

Antrenman öncesi ve sonrasındaki süreçlerde sporcularımız mutlaka maske takması gerekmektedir.

Havuz kenarında giymeleri için ayrıca terlik getirmeleri, yolda giydikleri ayakkabı veya terlik ile havuz kenarına gelmemeleri gerekmektedir.

Farklı adalardan ve İstanbul’dan gelecek olan sporcularımız, yolculukları süresince maske ve eldiven takmaları, sosyal mesafe kuralına mutlaka uymalıdır.

Antrenmanların bitiminde, sporcular havuz ve yelken alanlarından belirtilen kurallar ve zaman içerisinde çıkması gerekmektedir. Her seans sonrasında, bir sonraki antrenman grubu için gerekli hijyen çalışmaları yapılacaktır.

Üye olmayan sporcularımızın sadece antrenman saatinde kulübe gelmeleri ve antrenman bitiminde tesisten çıkmaları gerekmektedir.

Üye olmayan sporcularımızın velileri antrenman süreleri dahil olmak üzere tesise giriş yapamayacaktır.

Kendisini iyi hissetmeyen ve (sürekli yüksek ateş, öksürük, halsizlik vb…) semptomları olan sporcular, antrenmana gelmeden önce antrenörüne bu durumu bildirmeli ve antrenmana katılmamak için izin almalıdır.

Antrenman süresince, ilgili branş antrenörleri tarafından belirtilen kurallara mutlaka uyulmalıdır.

Tesislerde yemek yiyecek olan sporcularımız, restoran kurallarına mutlaka uymaları gerekecektir. Aynı masada sosyal mesafeye önem verilmedir.

Antrenmanlar tamamlandıktan sonra sporcularımız ellerini dezenfekte ederek vakit kaybetmeden tesisten ayrılmalıdır.

Sporcularımız, kişisel antrenman eşyalarını kulüpte bırakmamalıdır.

Sporcular sadece kendi malzemelerini kullanacaktır, hiçbir eşyasını paylaşmayacaktır.

Kapı girişinde ismi olmayan sporcuların, kulübe giriş izni olmayacaktır.

 

Sporcular teknelerini 2 kişi olacak şekilde çevirme ve kaldırma işlemlerini yapacaktır.

 

Sporcular, tekne ekipmanlarını(direk-salma-dümen vs) kendi taşıyacak ve antrenman sonrası kendisi kaldıracaktır. Tekne kaldırmaları teknenin ön ve arkasından yapılacaktır.

 

Denize çıkışlar ve karaya gelişler esnasında, antrenörler tarafından belirtilen sıra ile tekne suya indirilecek ve sporculara ilgili sınıf antrenörleri yardımcı olacaktır.

 

Tekne indirme ve çekme süreçlerinde sporcular birbirlerine yardım etmeyecektir.

 

Sporcular birbirlerinin malzemelerini kullanmayacaktır.

 

Antrenman aralarında, sporcular yanlarında kendi yemeklerini getirebilir, isteyenler kulüp tesislerinde veya evlerine gidip yiyebilecektir.

 

SB20 ve J70  sporcularının antrenmanları, yelken federasyonu ve liman başkanlıkları tarafından belirtilen , belirli tekne boyundaki teknelerde bulunacak kişi sayısına göre oluşturulacak ve başlanacaktır.

Kamp Dönemleri ve Fiyatlar

yelken

Haziran Ayı Haftasonu Kursu Dönemleri

1. Dönem: 5-6 Haziran / 12-13 Haziran

2. Dönem: 19-20 Haziran / 26-27 Haziran

Hafta içi grubuna gelemeyen kursiyerler için hazırlanmıştır. Kurslar hafta sonu olacak şekilde yapılacaktır.

Sabah grubu:  09:30 – 12:30

Öğle grubu: 13:30 – 16:30

Yaz Dönemi Kurs Tarihleri

1.Dönem:  7 – 18 Haziran

2.Dönem: 21 Haziran – 2 Temmuz

3.Dönem: 5 – 16 Temmuz

4.Dönem: 26 Temmuz – 6 Ağustos

5.Dönem: 9 – 20 Ağustos

6.Dönem: 23 Ağustos – 3 Eylül

*19 – 25 temmuz kurban bayramı tatili

Yelken kursları hafta içi günlerinde 2 grup şeklinde yapılmaktadır.

Sabah grubu 09:30 – 12:30

Öğle Grubu 13:30 – 16:30

 

Önemli Notlar:

Kardeş indirimi ikinci çocuk ücretinden %15’dir.

Yaş Gruplarımız

8 – 12 yaş
12 – 15 yaş
15 – 17 yaş

Sertifika

Kampın sonunda, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yelken Federasyonu onaylı TÜYEP D3 sertifikası ve HSSK Kamp katılım sertifikası verilecektir.

Kamp dönemlerinin sonunda sertifika töreni düzenlenecek ve velilerimiz de davet edilecektir.

Kampı dönemlerinin sonunda bu spora devam etmek isteyen sporcu adaylarımıza, kulüp tarafından yelken lisansı çıkartılarak bu spora devam etmeleri ve yarışmalara katılımları sağlanacaktır.

Tekne Filomuz

Eğitimlerimiz, tüm dünyaca kabul edilen optimist ve laser, gorbon ,SB20 ve J70 sınıfı tekneler ile gerçekleşecektir.

Odalarımız

Odalarımız

Kayıt Formları

Kayıt formu için tıklayınız.

Yaz kurslarımız hakkında sorularınız mı var?