2019 Yelken Yaz Kampı (Konaklamalı) - HSSK Yaz Spor Okulları
15991
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15991,page-parent,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

Kulübümüz Hakkında

Şehir hayatı içinde kaybolduğumuz İstanbul’un yoğun ve hızlı yaşantısı çocuklarınızı da derinden etkiler. İşte size bundan kurtulmak için çok büyük bir fırsat.

Okulların kapandığı yaz döneminde çocuklarımızı trafikten, hava kirliliğinden ve betonlaşmış şehirden uzaklaştırıp doğa ile iç içe yaşama imkânı sunuyoruz. Çocuklarımıza yelken sporunu tanıtıp, eğlenerek öğrenmeyi, disiplin içinde yaşamayı, yardımlaşmayı ve özgüven sahibi birey olarak yetiştirmeyi amaç edindik.

İstanbul’a 3 deniz mili yakınlıkta, eşsiz bir doğası olan Heybeliada’da bulunan tesislerimizde çocuklarımıza unutulmayacak bir yaşam deneyimi sunuyoruz.

1984 senesinde kurulan Heybeliada Su Sporları Kulübü su sporlarını geliştirmeyi ve sağlıklı bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş bir spor kulübüdür. Yelken de ulusal ve uluslararası birçok önemli başarıya sahip, 2012 Londra Olimpiyatlarına ve 2013 Akdeniz Olimpiyatlarına sporcu gönderen sayılı kulüplerden biri olmuştur. Bu başarısını ve ilkesel duruşunu sürdürmeyi hedefleyen kulübümüz çalışmalarını disiplinli bir şekilde genç sporcu adayları ile daha da büyütmek hedefindedir.

Kampımız Hakkında

Kampımız,Milli Eğitim Bakanlığı ve Yelken Federasyonu tarafından belirlenen(TÜYEP) müfredat çerçevesinde yelken sporunu öğrenmenin yanı sıra, ebeveynlerinden bağımsız doğru karar alabilmeyi, doğa bilincini, programlı yaşamayı, paylaşmayı, yardımlaşmayı ve öz güven sahibi bireyler olma yolunda yardımcı olacak yatılı yaz kampıdır.
2 haftalık dönemler şeklinde yaz boyunca verilecek eğitimler eşliğinde gerçekleştirilecektir.

Kampçılarımıza, ana branş olarak yelken sporu öğretilecektir. Bunun yanı sıra, yüzme,su topu, doğa yürüyüşü, basketbol, voleybol, satranç, masa tenisi sportif aktivite olarak kampçılarımıza yaptırılacaktır.

Spor aktivitelerin yanı sıra kişisel gelişim amaçlı oyunlar, temizlik, grup ile hareket etme, disiplin ve sorumluluk sahibi olma gibi değerler kursiyerlerimizce uygulanması, eğlenceli bir biçimde öğrenmeleri sağlanacaktır.

Eğitmen Kadromuz

Çocuklarımızın gelişiminde, rol model olarak bulunan öğretmen ve antrenörlerin öneminin farkındayız. Bu sebeple, antrenör ve eğitmen kadromuz branşlarının en iyilerinden seçilmiştir.

Eğitmen kadromuzun başında 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na kulübümüz sporcusunu yetiştiren ve gönderen ,2013 Akdeniz Olimpiyat Oyunları 2011 senesinden itibaren ve aktif olarak Türk Milli Takımı Antrenörlüğünü yapan ,Türkiye Yelken Federasyonu onaylı Tüyep eğitmen eğiitmeni sertifikasına sahip , Türk Olimpian Derneği Panelisti Saruhan Çinay liderliğinde ve alanında eğitimli eğitmenler tarafından yapılacaktır.

Kamp ve Eğitim Programı

Kamp ve Eğitim Programı

Yemek-Sağlık ve Güvenlik

Kursiyerlerimiz, yaş gruplarına göre oluşturulacak ve yaptıkları spora yönelik, spor diyetisyeni tarafından verilecek menü çerçevesinde günlük kalori ihtiyaçlarını, kulüp restorantımızda yapılacak yemekler eşliğinde alacaktır.
Çocuklarımız bizim için en önemli varlıklardır. Eğitim süreleri boyunca tesis görevlileri , aktivite görevlileri ve eğitmenlerimizin taviz vermeyeceği tek konu güvenlik olacaktır. Karada ve deniz üzerinde alınması gereken tüm güvenlik önlemleri ve prosedürleri yerine getirilmiş olacaktır.
Kursiyerlerimize, eğitim süreleri boyunca kaza sigortası yaptırılacaktır.
Kulübümüz fiziki ve sosyal çevre bakımından bir çok özelliğe sahip bulunmaktadır. Özellikle konumu ve yapısı itibariyle yeşil ve mavinin birleştiği korunaklı bir arazide yer almaktadır.

Kulübümüz ;
• Sadece kulüp üyelerinin ve misafirlerinin girebildiği,
• 24 saat güvenlik görevlilerinin bulunduğu,
• 24 saat güvenlik kameraları ile izlenen ve kayıt altına alındığı,
• Gün boyu sağlık odası ve doktorunun hizmet verdiği,
• Cankurtaran personeline sahip bir kulüp olarak hizmet vermektedir.

Kamp süresi boyunca, revirimizde sağlık personeli 7/24 görev alacaktır. Kampın ilk günü sağlık taramasından geçirilecek olup, mevcut sağlık sorunları hakkında sağlık personelimiz bilgilendirilecektir.

Kamp Malzemeleri

Kursiyerlerimize, kamp boyunca tekne üstünde giyecekleri, can yelek, kask, lycra(çabuk kuruyan kıyafet) , şapka ve çanta verilecektir.

Bunların dışında kalan malzemeleri kampçmız beraberinde getirecektir.

Kamp Dönemleri ve Fiyatlar

* Ödemeler, mail order-eft/havale veya kredi kartı ile yapılarak, kamp döneminin 1 hafta öncesinde, kamp ücretinin tamamının ödenmiş olması gerekmektedir.

*Kampçılar pazartesi günü tesise intikal ettirilip, kampın bitiminde Cumartesi günü sertifika töreni ile birlikte ailelerine teslim edilir.

* Kamp süresince, velilerimiz çocukları ile hafta sonları, belirlenen gün saatler aralığında tesis dışında vakit geçirebilirler

Yaş Gruplarımız

8 – 12 yaş
12 – 15 yaş
15 – 17 yaş

Sertifika

Kampın sonunda, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yelken Federasyonu onaylı TÜYEP D3 sertifikası ve HSSK Kamp katılım sertifikası verilecektir.

Kamp dönemlerinin sonunda sertifika töreni düzenlenecek ve velilerimiz de davet edilecektir.

Kampı dönemlerinin sonunda bu spora devam etmek isteyen sporcu adaylarımıza, kulüp tarafından yelken lisansı çıkartılarak bu spora devam etmeleri ve yarışmalara katılımları sağlanacaktır.

Tekne Filomuz

Eğitimlerimiz, tüm dünyaca kabul edilen optimist ve laser, gorbon ,SB20 ve J70 sınıfı tekneler ile gerçekleşecektir.

Odalarımız

Odalarımız

Kayıt Formları

Kayıt formu için tıklayınız.