Yüzme Yaz Okulu

Şehir hayatı içinde kaybolduğumuz İstanbul’un yoğun ve hızlı yaşantısı çocuklarınızı da derinden etkiler. İşte size bundan kurtulmak için çok büyük bir fırsat.

 

Okulların kapandığı yaz döneminde çocuklarımızı trafikten, hava kirliliğinden ve betonlaşmış şehirden uzaklaştırıp doğa ile iç içe yaşama imkânı sunuyoruz. Çocuklarımıza yelken sporunu tanıtıp, eğlenerek öğrenmeyi, disiplin içinde yaşamayı, yardımlaşmayı ve özgüven sahibi birey olarak yetiştirmeyi amaç edindik.

 

İstanbul’a 3 deniz mili yakınlıkta, eşsiz bir doğası olan Heybeliada’da bulunan tesislerimizde çocuklarımıza unutulmayacak bir yaşam deneyimi sunuyoruz.

 

1984 senesinde kurulan Heybeliada Su Sporları Kulübü su sporlarını geliştirmeyi ve sağlıklı bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş bir spor kulübüdür. Yelken de ulusal ve uluslararası birçok önemli başarıya sahip, 2012 Londra Olimpiyatlarına ve 2013 Akdeniz Olimpiyatlarına sporcu gönderen sayılı kulüplerden biri olmuştur. Bu başarısını ve ilkesel duruşunu sürdürmeyi hedefleyen kulübümüz çalışmalarını disiplinli bir şekilde genç sporcu adayları ile daha da büyütmek hedefindedir.

Yüzme Programı

Aramıza katılan çocuklarımız yüzme sporunu öğrenmenin yanı sıra yaz sezonu boyunca sağlıklı kalmalarına yardımcı olacak bir uğraşının içinde olacaklar. Kalıcı dostluklar edinirken, belki de hayatlarını değiştirecek yüzme için kulaç atma fırsatını yakalayacaklar.

Her aile için uygun spor okulu dönemlerine sahip HSSK Yüzme Yaz Spor Okullarında öğrenciler eğlenirken öğrenecekler.

Beslenme

Kursiyerlerimiz, yaş gruplarına göre oluşturulacak ve yaptıkları spora yönelik, spor diyetisyeni tarafından verilecek menü çerçevesinde günlük kalori ihtiyaçlarını, kulüp restorantımızda yapılacak yemekler eşliğinde alacaktır.

Yaş Gruplarımız

6 – 12 yaş
12 – 15 yaş

Eğitmen Kadromuz

Çocuklarımızın gelişiminde, rol model olarak bulunan öğretmen ve antrenörlerin öneminin farkındayız. Bu sebeple çalıştırıcı ve eğitmen kadromuz branşlarının en iyilerinden seçilmiştir. Yıllardır kulübümüz yüzme takımlarında görev alan antrenörlerimiz birçok başarılı sporcu yetiştirmiştir.

Havuzlarımız

Kulübümüz bir adet olimpik ve bir adet yarı olimpik olmak üzere iki adet açık yüzme havuzuna sahiptir. 2018-19 kış sezonu içinde yarı olimpik havuzumuzun üstü kapatılarak, sporcularımızın kullanımına sunulacaktır. 

Tesis Özellikleri

Heybeliada Su Sporları Kulübü fiziki ve sosyal çevre bakımından bir çok özelliğe sahip bulunmaktadır. Özellikle konumu ve yapısı itibariyle yeşil ve mavinin birleştiği korunaklı bir arazide yer almaktadır.

 

Kulübümüz ;

  • Sadece kulüp üyelerinin ve misafirlerinin girebildiği,
  • 24 saat güvenlik görevlilerinin bulunduğu,
  • 24 saat güvenlik kameraları ile izlenen ve kayıt altına alındığı,
  • Gün boyu sağlık odası ve doktorunun hizmet verdiği,
  • Cankurtaran personeline sahip bir kulüp olarak hizmet vermektedir.

Tarafımızdan Verilecekler

Kursiyerlerimize, kulüp tişörtü, şapka ve çanta verilecektir.

Başarı ile tamamlayan sporcularımıza, HSSK Yüzme Yaz Spor Okulları  katılım sertifikası verilecektir.

Kamp dönemlerinin sonunda sertifika töreni düzenlenecek ve velilerimiz de davet edilecektir.

Kamp dönemlerinin sonunda yüzmeye devam etmek isteyen sporcularımız, antrenörlerinin de uygun görmesi ile kulüp tarafından yüzme lisansı çıkartılarak yarışlara katılımları sağlanacaktır.

Güvenlik

Çocuklarımız bizim için en önemli varlıklardır. Eğitim süreleri boyunca tesis görevlileri , aktivite görevlileri ve eğitmenlerimizin taviz vermeyeceği tek konu güvenlik olacaktır. Karada ve deniz üzerinde alınması gereken tüm güvenlik önlemleri ve prosedürleri yerine getirilmiş olacaktır.

Kursiyerlerimize, eğitim süreleri boyunca kaza sigortası yaptırılacaktır.

Ulaşım

Tesislerimize Bostancı, Maltepe, Kadıköy ve Kabataş iskelelerinden kalkan deniz otobüsü, vapur ve mavi Marmara motorları ile ulaşabilirsiniz. Heybeliada İskelesi’nden kulüp yolcu teknemiz ile kursiyerlerimiz kulüp tesislerine getirilebilir.

Yaz kurslarımız hakkında sorularınız mı var?