2021 YÜZME KURSU

Kursumuz Hakkında

Yüzme branşı, tüm su sporlarının başlangıcı olan spor branşıdır. Kurslarımızda, adaptasyon sağlamak, temel yüzme becerileri kazandırmak, motor gelişimine yardımcı olmak, suda yardım almadan ilerlemeyi sağlamak, su korkusunu yenmek, kalp – dolaşım sistemini olumlu yönde geliştirmek, mevcut seviyelerini ve stillerini iyileştirerek, eğlenceli ve öğretici bir şekilde öğretilecektir.

Eğitmen Kadromuz

Çocuklarımızın gelişiminde, rol model olarak bulunan öğretmen ve antrenörlerin öneminin farkındayız. Bu sebeple antrenör ve eğitmen kadromuz branşlarının en iyilerinden seçilmiştir. Ekibimiz, Türkiye Yüzme Federasyonu antrenör belgesine sahip,genç ve dinamik eğitmenlerden oluşmaktadır

Kurs Malzemeleri

Kursiyerlerimize, kulüp tişörtü, şapka ve çanta tarafımızdan verilecektir.
Kursiyerler, yanlarında havuz gözlüğü,mayo,bone,havlu,terlik getirmeleri gerekmektedir.

Covid 19 Önlemleri

Covid 19 salgınından korunmanın en önemli 3 adımı olan MASKE KULLANIMI – SOSYAL MESAFE(2mt.) – DOĞRU EL HİJYENİ konularına azami önem göstermemiz gerekmektedir.

 

Değerli Sporcularımız ve Velilerimiz,

Spordan uzak geçen uzun bir sürenin ardından tekrar spora geri dönüyoruz. Bu süreç zarfında yaptığımız sporların hayatımızın büyük bir bölümünü kapladığını gördük ve spora başlamanın umudu ile bu süreci tamamladık. Bundan sonraki sürecin sorunsuz bir şekilde devam edebilmesi için hem kendimizi hem de takım arkadaşlarımızı ve ailelerimizi korumak bizlerin elinde olacak.

 

Spora başlama rehberimizin içeriği kulübe geliş ve gidiş süreçleri dahil olmak üzere, tesislerimiz içerisinde uyulması gereken adımları kapsamaktadır. Belirlenen bu adımlar mevcut duruma göre hazırlanmış olmakla beraber, Türkiye Cumhuriyeti Resmi makamlarının ve diğer otoritelerin yayınlayacağı genelgeler ve yönergeler doğrultusunda güncellenecektir.

 

Muvafakatname ve Tesis Giriş Kuralları:

 

 • Güvenlik görevlilerimiz tesislere giren herkesin vücut ısısı ölçümlerini yapacak, ateşi yüksek olduğu belirlenen kişiler tesislere alınmayacaktır.
 • Tesislere giriş-çıkış ve yönetim tarafından belirlenmiş kurallara uyulmasını hatırlatacaktır.
 • Tüm sporcularımız ve velileri tarafından doldurulması gereken  taahhütname formlarını, Yaz Spor Okulları Sorumlusu Ahmet Reis’e ulaştırılması gerekmektedir. Formlarını teslim etmeyen sporcular antrenmanlara katılamayacaktır.
 • Yaz döneminde gerçekleşecek antrenmanlar GÖNÜLLÜLÜK ESASINA göre yapılacaktır. Antrenmanlara katılamayacak sporcular ilgili sınıf antrenörüne bilgi vermek şartıyla, antrenmanlardan izinli sayılacaktır, sporculara herhangi bir yaptırımda bulunulmayacaktır.

 

Yaz dönemini tesislerimizde sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde geçirebilmek adına belirttiğimiz kurallara azami önem göstermenizi rica ederiz.

 

Kulübe Geliş-Gidiş ve Antrenmanlar Öncesi-Sonrası Süreç

 

 • Soyunma odaları, kapalı duş alanları kullanılmayacağı için, adada ikamet eden sporcularımız antrenman için uygun olan kıyafetleri ile tesislere gelmesi gerekmektedir.
 • Antrenman öncesi ve sonrasındaki süreçlerde sporcularımız mutlaka maske takması gerekmektedir.
 • Havuz kenarında giymeleri için ayrıca terlik getirmeleri, yolda giydikleri ayakkabı veya terlik ile havuz kenarına gelmemeleri gerekmektedir.
 • Farklı adalardan ve İstanbul’dan gelecek olan sporcularımız, yolculukları süresince maske ve eldiven takmaları, sosyal mesafe kuralına mutlaka uymalıdır.
 • Antrenmanların bitiminde, sporcular havuz ve yelken alanlarından belirtilen kurallar ve zaman içerisinde çıkması gerekmektedir. Her seans sonrasında, bir sonraki antrenman grubu için gerekli hijyen çalışmaları yapılacaktır.
 • Üye olmayan sporcularımızın sadece antrenman saatinde kulübe gelmeleri ve antrenman bitiminde tesisten çıkmaları gerekmektedir.
 • Üye olmayan sporcularımızın velileri antrenman süreleri dahil olmak üzere tesise giriş yapamayacaktır.
 • Kendisini iyi hissetmeyen ve (sürekli yüksek ateş, öksürük, halsizlik vb…) semptomları olan sporcular, antrenmana gelmeden önce antrenörüne bu durumu bildirmeli ve antrenmana katılmamak için izin almalıdır.
 • Antrenman süresince, ilgili branş antrenörleri tarafından belirtilen kurallara mutlaka uyulmalıdır.
 • Tesislerde yemek yiyecek olan sporcularımız, restoran kurallarına mutlaka uymaları gerekecektir. Aynı masada sosyal mesafeye önem verilmedir.
 • Antrenmanlar tamamlandıktan sonra sporcularımız ellerini dezenfekte ederek vakit kaybetmeden tesisten ayrılmalıdır.
 • Sporcularımız, kişisel antrenman eşyalarını kulüpte bırakmamalıdır.
 • Sporcular sadece kendi malzemelerini kullanacaktır, hiçbir eşyasını paylaşmayacaktır.
 • Kapı girişinde ismi olmayan sporcuların, kulübe giriş izni olmayacaktır.
 • Sporcular teknelerini 2 kişi olacak şekilde çevirme ve kaldırma işlemlerini yapacaktır.
 • Sporcular, tekne ekipmanlarını(direk-salma-dümen vs) kendi taşıyacak ve antrenman sonrası kendisi kaldıracaktır. Tekne kaldırmaları teknenin ön ve arkasından yapılacaktır.
 • Denize çıkışlar ve karaya gelişler esnasında, antrenörler tarafından belirtilen sıra ile tekne suya indirilecek ve sporculara ilgili sınıf antrenörleri yardımcı olacaktır.
 • Tekne indirme ve çekme süreçlerinde sporcular birbirlerine yardım etmeyecektir.
 • Sporcular birbirlerinin malzemelerini kullanmayacaktır.
 • Antrenman aralarında, sporcular yanlarında kendi yemeklerini getirebilir, isteyenler kulüp tesislerinde veya evlerine gidip yiyebilecektir.
 • SB20 ve J70  sporcularının antrenmanları, yelken federasyonu ve liman başkanlıkları tarafından belirtilen , belirli tekne boyundaki teknelerde bulunacak kişi sayısına göre oluşturulacak ve başlanacaktır.

Kurs Dönemleri ve Fiyatlar

Yaz Dönemi Kurs Tarihleri

1. Dönem: 07 Haziran – 02 Temmuz

2. Dönem: 5-30 Temmuz

3. Dönem: 2-27 Ağustos

 

Pandemi nedeni ile bize bağlı olmayan değişiklikler ve diğer sorularınız hakkında 0532 363 95 30 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. Tüm sporcu ve ailelerine iyi bir yaz sezonu dileriz.

Sertifika

Kurslarımızı tamamlayan sporcularımıza, HSSK Yüzme Yaz Spor Okulları katılım sertifikası verilecektir.

Kurs dönemlerinin sonunda sertifika töreni düzenlenecek ve velilerimiz de davet edilecektir.

Kurs dönemlerinin sonunda bu spora devam etmek isteyen sporcu adaylarımıza, kulüp tarafından yüzme lisansı çıkartılarak bu spora devam etmeleri ve yarışmalara katılımları sağlanacaktır.

Havuzlarımız

Kulübümüz bir adet olimpik ve bir adet yarı olimpik olmak üzere iki adet açık yüzme havuzuna ve 1 adet yarı olimpik kapalı yüzme havuzuna sahiptir.

Kayıt Formları

Kayıt formu için tıklayınız.

Pandemi nedeni ile bize bağlı olmayan değişiklikler ve diğer sorularınız hakkında 0532 363 95 30 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. Tüm sporcu ve ailelerine iyi bir yaz sezonu dileriz.

WhatsApp Yaz kurslarımız hakkında sorularınız mı var?